Napközi Otthonos Óvoda Fertőd
Fertőendrédi Tagóvoda
Óvodánk bemutatása
Óvodánk Fertőendréden működik.
1971-ben alakult az óvoda, egy óvónővel és egy dajkával, félnapos ellátást nyújtva.
1972 nyarán költözött jelenlegi helyére.
1977-től egész napos ellátást nyújtunk.
1991-ben lett önálló, önkormányzati fenntartású intézmény.
2007 nyarától Kistérségi Társulás keretében a Fertődi Óvoda Tagintézményeként működik.
Dolgozóink
Óvodánkban két óvodapedagógus Holperné Csigó Andrea -tagóvoda vezető
Kissné Nagy Krisztina –óvodapedagógus dolgozik. Munkánkat Kunstár Mihályné dajka segíti.
A rászoruló gyermekekkel heti rendszerességgel Csapó Zoltánné logopédus és
Horváthné Kiss Rita fejlesztőpedagógus foglalkozik.Óvodánk a falu csendes, nyugodt részén, közvetlenül az Ikva patak mellett található. Egycsoportos óvodánk vegyes életkorú csoport szervezését teszi lehetővé, maximum 25 gyermek számára.
Természetes anyagokból készült eszközeink, játéktárolóink, bútoraink harmónikus környezetet, családias hangulatot árasztanak. Ovi-galériánk a csoport alapterületét hivatott bővíteni, emellett változatos tevékenységekre kínál lehetőséget.
Csoportszobánkhoz tágas udvar tartozik, ahol a gyerekek változatos mozgásformákat gyakorolhatnak. Jól szolgálja a nagymozgások fejlesztését, lehetőséget nyújt a szabad mozgásra és a szervezett mozgásos játékok lebonyolítására. Gyermekeink futhatnak, a dombról gurulhatnak, homokozhatnak, a modern játékeszközökön kedvükre mászhatnak, függeszkedhetnek, ugorhatnak, játszhatnak. Hinták, mászókák, csúszdák színesítik az udvari játéklehetőségeket.
Udvarunkat igyekeztünk úgy kialakítani, hogy az időjárástól függetlenül tudjuk használni, legyen betonos és füves, árnyékos és napos rész egyaránt.A lehetőségekhez mérten önkormányzatunk folyamatosan fejlesztette az óvodát. Korszerű gázfűtést vezetett be. Felújítatta az óvoda elavult padlózatát.
2008 nyarán nagyszabású munka kezdődött el, aminek során a nyílászárók cseréje, valamint az egész épület külső szigetelése, színezése történt. Evvel párhuzamosan a belső felújítás, festés is megtörtént. Ennek eredményeként 2008 őszétől egy kívülről-belülről megújult óvodában fogadhatjuk a gyermekeket.
Az óvodapedagógusok folyamatosan figyelemmel kísérik a pályázati lehetőségeket, és kihasználjuk azokat. Így sikerült az Ovi-galériát megvalósítanunk, az udvari játékok alá biztonságos, ütéscsillapító talajt nyernünk, szabványos EU konform udvari játékokat vásárolnunk.
Jelenleg 24 gyermek jár a csoportunkba.
Úgy élünk, mint egy nagy család, ahol vannak bizonyos szokások és szabályok, melyek a közösségi életnek és a mindennapi tevékenységeknek keretet adnak.
Vannak közös élmények, örömök, ünnepek. Csoportunkban kiemelt szerepe van a művészeti nevelésnek. A nap folyamán mondókázunk, verselünk, énekelünk, körjátékozunk, rajzolunk, gyurmázunk, festünk, hajtogatunk, vágunk, tornászunk, mesélünk, és sokat beszélgetünk. A közösen átélt tevékenységekkel és ünnepekkel egy nyugodt, vidám hangulatú közösséget igyekszünk kialakítani.
Nevelési elveink
- hagyományos értékek átadása
biztonságos légkör kialakítása
gyermeki személyiség tiszteletben tartása, elfogadása
a gyermek természetes kíváncsiságának kielégítése sokféle tevékenységen keresztül
Büszkék vagyunk az óvodára, melyben dolgozunk, sokat tettünk, teszünk azért, hogy minden szeglete és a nap minden perce olyan legyen, amelyben jó gyereknek lenni. Szívünk-lelkünk benne, mert ezt csak így lehet jól csinálni!
Sokat teszünk azért, hogy az óvodásaink szülei napközben nyugodtan végezhessék munkájukat, amíg gyermekeiket a legjobb helyen, biztos kezekben- nálunk, a fertőendrédi óvodában tudhatják.
Tudjuk, halljuk, látjuk, hogy a gyermekeink szeretnek a fertőendrédi óvodában lenni, együtt játszani velünk és kis társaikkal. Természetesen az óvodai létnek vannak szabályai is. Mi olyan szabályokat állítunk fel, melyek az eligazodást, a biztonságos együttlétet eredményezik.
Célunk, hogy minden gyermek vidáman, örömmel járjon óvodánkba, nyitottan forduljon minden új felé, bátran kommunikáljon, ismerje meg a játékok titkos világát. Egészséges, nyugodt, biztonságos, szeretetteljes családias légkörben nevelkedjen és formálódjon. Mind az óvodapedagógusok, mind a munkánkat segítő szakemberek, teljes szakmai tudásukkal arra törekednek, hogy a gyermekek egyéniségének figyelembe vételével fejlődjön személyiségük, a gyermeki kíváncsiság motiválásával tapasztalati úton bővüljön ismeretük.Képek
lap tetejére